HR-директори агрохолдингів

Агрохолдинги назвали найбільш затребувані спеціальності

Великі українські аграрні компанії назвали найбільш затребувані спеціальності всередині компаній і на ринку в цілому.

Людмила Горова, директор з управління персоналом «Агропросперіс» відзначила, що найбільш затребувані спеціальності у сфері виробництва це агрономи і трактористи.

«Поки ми закриваємо всі ці потреби програмою «Приведи кандидата». Самі співробітники рекомендують якогось працівника. Якщо він успішно проходить випробувальний термін, то співробітник отримує винагороду. Близько 60% вакансій у 2018 р. було закрито за допомогою цієї програми. Програм співробітництва з ВНЗ та коледжами у нас немає. Є місцеві директори, вони у своїх регіонах працюють безпосередньо без нашої участі. Регулярно беруть студентів на практику. Найуспішніші залишаються працювати», — уточнила вона.

У свою чергу, Наталія Романенко, директор з персоналу Ukrlandfarming, розповіла, що найбільш кризовими є робітничі професії — тракторист і водій. Після введення безвізу саме ця категорія персоналу покинула країну в значній кількості.

Директор з персоналу Cygnet Agrocompany Ольга Дядечко підкреслила, що стратегія компанії — цілісний земельний банк. Відповідно всі робочі місця знаходяться в межах двох областей — Вінницької та Житомирської. Тому при пошуку кадрів для посад рівня нижче середньої ланки менеджменту компанія обмежена регіональним ринком.

«Плинність кадрів у 2018 р. в нашій компанії була на рівні 16%. В середньому по українському агроринку — 19%. Плинність кадрів має місце переважно серед низькокваліфікованого персоналу. Керівний склад не змінюється. Співробітників, які звільнилися, замінюють працівники з місцевого населення. Тому у нас великий нахил в сторону програм на регіональному рівні», — додала вона.

Under development